top of page

Projektas "Kam to reikia?!"

 

Profesinės savanorystės projektas „Kam to reikia?!“ yra tarpininkas tarp verslo profesionalų, norinčių dalintis savo patirtimi, bei mokyklų, siekiančių mokiniams suteikti reikiamų žinių. Tai  - gyvosios teorijos pamokos mokiniams, kurių metu praktikai įtraukiami į profesinę savanorystę mokyklose, o moksleiviai skatinami kurti, mokytis ir tikėti savimi.

„Kam to reikia?!“ internetinėje platformoje prisiregistravę mokytojai gali siūlyti pamokas ar kitokios formos mokymosi projektus, į kuriuos norėtų įtraukti verslo profesionalus su jų praktinėmis žiniomis ir patirtimi. Verslo profesionalai savo ruožtu gali teikti idėjas ir pasiūlymus, kaip jie galėtų praturtinti mokytojų veiklas su mokiniais.

Trumpai tariant, čia susitinka mokyklų poreikiai ir praktikų teikiamos galimybės. Atradę patinkančią projekto idėją, mokytojas ir profesionalas "Kam to reikia?!" svetainėje gali susisiekti vienas su kitu ir suorganizuoti gyvą projekto pristatymą mokiniams.

 

 
Mariaus Jurkšto paskaita „IT projekto vadovo karjera“

2013 metų kovo 4 d. Vilniaus r. Rukainių vidurinėje mokykloje 11-12 klasių mokiniams užsiėmimą „IT projekto vadovo karjera“ vedė Marius Jurkštas, CSC Baltic projektų vadovas. Lektorius trumpai papasakojo apie IT projektų vadovo darbą. Pasakojo, ko reikia, norint tapti projektų vadovu, kokie yra galimi karjeros keliai. Mokiniai klausė paskaitos apie tai, kaip reikia rašyti CV, kaip apsirengti einant į pirmą pokalbį su darbdaviu, kaip pačiam pokalbyje elgtis, ko nevertėtų daryti. Vėliau visi dalyvavo praktinėje veikloje, analizavo CV, išsakė savo nuomonę. Lektorius pasakojo mokiniams, kaip konstruktyviai žvelgti į ateitį: išmokti sistemingai kaupti žinias, lavinti gebėjimus, ugdytis kompetencijas, padėsiančias rinktis studijų kryptį, profesinę veiklą, bei planuoti savo vietą darbo rinkoje.

Profesijų savaitė Vilniaus r. Rukainių vidurinėje mokykloje

2014 metų kovo 24-28 dienomis logopedė B. Juknevičiūtė ir pradinių klasių mokytojos  suorganizavo „Profesijų savaitę“. Jos metu pradinių klasių mokiniai buvo supažindinti su profesijų įvairove ir paskatinti dar mokykloje pradėti ruoštis sėkmingai karjerai.

„Profesijų savaitės“ metu mokiniai susipažino su profesijomis, žiūrėjo filmus apie jas. „Profesijų savaitę“ užbaigė paroda. Kūrybiniuose darbuose vaikai pavaizdavo savo svajonių profesijas.

Rinkimai į Lietuvos mokinių parlamentą

2014 m. spalio 24 dieną Rukainių vidurinėje mokykloje įvyko rinkimai į Lietuvos mokinių parlamentą. Rinkimo teisę turėjo 5-12 klasių mokiniai, tapti Lietuvos mokinių parlamento nariu buvo pasiūlyti keturi kandidatai iš 9-11 klasių: Tomaš Kozlovski (9a kl.), Mažena Osinska (10a kl.), Dorota Demjanko ir Daniel Sokolauskas (11 kl.).Reikia pripažinti, kad visi kandidatai buvo drąsūs, aktyvūs, pasitikintys savimi, energingi, tačiau šiuos rinkimus laimėjo vienuoliktokas Daniel Sokolauskas, kuris dalyvaus II rinkimų etape. Sveikiname jį ir linkime sėkmės.

Profesijų savaitė
pradinėse klasėse

2015 m. kovo 23-27 dienomis logopedė B. Juknevičiūtė, psichologė J. Samusenko, socialinė pedagogė J. Gilevič ir pradinių klasių mokytojos N. Balcevič, I. Kutrevičienė, A. Bakulo, D. Bojarovič, K. Jeršova, I. Šalkovska ir K. Chodorovič organizavo „Profesijų savaitę“ pradinių klasių mokiniams. Jos metu mažieji galėjo susipažinti su įvairių profesijų atstovais.

Paskaita apie vaistinius ir maistinius augalus

2015 m. lapkričio 9 d. gimnazijos mokytojai ir mokiniai išklausė paskaitos apie vaistinius ir maistinius augalus. Lektorius papasakojo apie gydymo žolelėmis būdus. Mokiniai domėjosi, kada ir kaip rinkti augalus. Visi, kas norėjo, galėjo paragauti žolelių arbatos ir pajausti jos magišką jėgą. Mokiniai gavo daug naudingos informacijos, kuri tikrai pravers kasdieniame gyvenime.

Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti.

2017-03-07 gimnazijoje startavo kelionių po regionų mokyklas projektas "Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti". Pirmasis svečias, apsilankęs pas mus, - Andrius Tapinas. Ačiū jums!
Iki metų pabaigos tikimės sulaukti ir daugiau svečių!

 
Profesijų diena mokykloje

 

2013 metų balandžio 18 dieną į Rukainių vidurinę mokyklą atvyko net 5 skirtingų profesijų atstovai, kurie mielai pasidalijo savo patirtimi ir sukauptomis žiniomis bei papasakojo apie savo atstovaujamas profesijas.

Visi mokiniai ir mokytojai džiaugiasi, kad projekto „Kam to reikia?“ komanda ir praktikai suteikė galimybę per vieną dieną susipažinti net su kelių profesijų atstovais, kad praktikai nepabūgo ir atvyko į Vilniaus rajoną ir kad projekto direktorė Ieva Dirvonskaitė pasiūlė mūsų mokyklai dalyvauti „Profesijų dienoje“.

Mokytojų diena
Rukainių vidurinėje mokykloje

2014 metų Spalio 3-ąją dieną Rukainių vidurinėje mokykloje vyko Mokytojų dienos šventė. Visą penktadienį mokytojus pavadavę 10-12 klasių mokiniai jaudulį slėpė po plačiomis šypsenomis. Mokyklos vyriausieji pajuto sunkią mokytojo dalią. Daugelis prisipažino, kad pedagogo darbas iš tiesų sunkus ir atsakingas.

Temidės konkursas Rukainių gimnazijoje

2015 m. vasario 27 dieną Rukainių gimnazijoje vyko teisinių žinių konkursas „Temidė“. Pirmajame konkurso etape varžėsi septynios komandos – Rukainių gimnazijos „Jaunieji detektyvai“, Pakenės Č. Milošo pagrindinės mokyklos „Teisingumo sargai“, Kalvelių „Aušros“ gimnazijos „Teisuoliai“, Valčiūnų vidurinės mokyklos „V-5“, Rudaminos F. Ruščiso gimnazijos „Teisybės blykstė“, Juodšilių „Šilo“ gimnazijos „4+1“ ir Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos „Meilės“.Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad komandas skyrė tik keli taškai. Pirmąją vietą iškovojo Rukainių gimnazistų komanda „Jaunieji detektyvai“, mokiniams pasiruošti padėjo Rukainių gimnazijos socialinė pedagogė Jovita Gilevič ir istorijos vyresnioji mokytoja Rasa Jachimovičienė.

Susitikimas su Medininkų Pasieniečių mokyklos
viešųjų ryšių specialiste

Gimnazijoje vyko mokinių susitikimas su Medininkų Pasieniečių mokyklos viešųjų ryšių specialiste Dangute Kivilšiene. Viešnia pristatė mokyklos Jaunųjų pasieniečių veiklą ir pakvietė gimnazistus tapti būrelio nariais, o planuojančius mokytis pasieniečio specialybės – apsilankyti mokykloje.

Nacionalinė karjeros savaitė 2015

2015 m. lapkričio 23-27 d. Rukainių gimnazijoje vyko Nacionalinė karjeros savaitė, globojama Prezidentės Dalios Grybauskaitės. Šiais metais nutarta geriau susipažinti su mokyklos darbuotojų ir pagalbos mokiniui specialistų veikla, todėl visą savaitę norintys buvo tapę jų "šešėliais". Mokiniai galėjo sužinoti, ką per visą dieną veikia mokyklos administracijos darbuotojas, lietuvių kalbos mokytojas, logopedas, soc. pedagogas, psichologas, visuomenės sveikatos specialistas, bibliotekininkas, priešmokyklinio ugdymo pedagogas. Visi kaip vienas padarė išvadą: mokykloje dirbti įdomu, bet labai labai sunku.

Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti.

2017-04-07 sulaukėme viešnios iš projekto „Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti“. Šį kartą gimnazijoje lankėsi Monika Garbačiauskaitė Budrienė – portalo DELFI vyriausioji redaktorė. Džiaugiamės susitikimu ir perduodame jums, Monika, didžiausių linkėjimų!

 
Odetos Bložienės paskaita apie asmeninių finansų valdymą

 

2013 metų lapkričio 6 dieną į mokyklą atvyko lektorė Odeta Bložienė, „Swedbank“ Asmeninių finansų instituto Lietuvoje vadovė. Jos paskaitoje dalyvavo 11, 12 ir 10 klasių mokiniai ir lietuvių kalbos mokytojos. Paskaitos tema buvo „Asmeninių finansų valdymas“, tad viešnia pasakojo apie finansus ir kitus su jais susijusius dalykus. Lektorė aiškino, kaip reikia tvarkyti savo asmeninį biudžetą, kad uždirbtų pinigų užtektų mėnesį ir dar galima būtų atidėti santaupoms. Pasirodo, yra labai svarbu kiekvieną mėnesį daryti išlaidų sąrašą, kad galėtume matyti, kam daugiausia išleidžiame pinigų. Šios paskaitos tikslas buvo paaiškinti mokiniams, jog savarankiško gyvenimo pradžia – ne tik laisvė, bet ir atsakomybė.

Agata Gaidukevič, 11a

Pažintis su policininko profesija

2014 m. spalio 21 d. mokyklos technologijų mokytoja Vanda Maslovska kartu su socialine pedagoge Jovita Gilevič 9-11 klasių mokiniams organizavo susitikimą  su Vilniaus r. policijos komisariato Rudaminos policijos nuovados vyr. specialiste Danute Jankauske. Danutė Jankauskė papasakojo mokiniams apie policininko profesiją. Mokiniai galėjo pasimatuoti ir nusifotografuoti su jaunojo policijos rėmėjo liemene. Atsirado norinčių išbandyti tokį nelengvą darbą ir tapti policijos rėmėjais.

Projektas
Smagu bendrauti
 

Specialiųjų poreikių mokiniams svarbu ne tik prižiūrėti save ir savo aplinką, bet ir išmanyti atliekamų veiklų, technologijų (produktų) poveikį žmogui, turėti svarbiausių žinių apie tai, kaip saugoti savo ir kitų sveikatą bei gerovę. Mokiniai turi mokėti orientuotis kasdieninėse veiklose, pasinaudoti bendruomenės teikiamomis paslaugomis, rūpintis savimi ir savo aplinka. Mokyklos psichologė Janina Samusenko, socialinė pedagogė Jovita Gilevič ir logopedė Beata Juknevičiūtė organizavo projektą „Smagu bendrauti“, kuris vyko 2014 m. lapkričio – 2015 m. sausio mėnesiais. Projekto pagrindinis tikslas – padėti asmenims, turintiems specialiųjų poreikių, įtvirtinti socialinius įgūdžius, įgalinant juos kuo savarankiškiau veikti kasdieniniame gyvenime.

Mokytojų diena 2015

Mūsų gimnazijos mokiniai šią dieną skyrė mokytojams gražiausias dainas ir žodžius. Šventinio koncerto metu skambėjo padėkos, sveikinimo žodžiai. Mokytojų kolektyvas dėkoja organizatoriams ir dalyviams už koncertą.

 

Pažintis su studijų užsienyje galimybėmis

2016 m. lapkričio 17 dieną III-IVG klasių mokiniai susitiko su edukacinės bendrovės KALBA.LT atstovu, studijų užsienyje ir Karjeros specialistu Vytautu Masioku. Jis įdomiai ir patraukliai papasakojo mokiniams apie realias studijų užsienyje galimybes. Svečiui pačiam teko studijuoti ne tik Lietuvoje, bet ir Danijoje, ir Anglijoje, todėl sukauptus pavyzdžius jis pateikė prezentacijos metu. Kaip studijų ir karjeros specialistui jam taip pat teko stažuotis dėl studijų pasiūlos ir kokybės Vokietijos, Olandijos, Danijos ir Anglijos universitetuose, tad svečias galėjo atsakyti į mokinių užduodamus klausimus remdamasis savo patirtimi.
Džiaugiamės turėję progos pabendrauti su šauniu lektoriumi!

Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti.
Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti.

2017-04-28. Šiandien gimnazijoje apsilankė rašytojas, scenaristas, redaktorius Aidas Puklevičius – projekto „Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti“ trečiasis svečias. Jis kalbėjo apie knygas, skaitymą ir klaidas, kurių geriau nedaryti. Dėkojame už apsilankymą ir rekomendacijas! 

Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti.
Netradicinė viešojo kalbėjimo pamoka su Aurimu Peredniu

Mokytis smagu! O mokytis iš praktiko – dar smagiau.

Šiais mokslo gimnazija tęsia bendradarbiavimą su projektu „Padrąsinti. Įkvėpti Palaikyti“. Džiugu, kad kaskart sulaukiame vis įdomesnių svečių, kurie dalinasi savo patirtimi su mokiniais ir mokytojais. Rukainių gimnazijoje jau lankėsi dainininkas V. Baumila, žurnalistas A. Tapinas, LRT generalinė direktorė, buvusi portalo DELFI.lt vyriausioji redaktorė M. Garbačiauskaitė-Budrienė ir kiti.

2019-10-09 gimnazijoje lankėsi politologas, žurnalistas, radijo laidų vedėjas, konferencijų moderatorius, visuomenininkas Aurimas Perednis, kuris mokiniams vedė netradicinę pamoką apie viešąjį kalbėjimą. Svečias supažindino su pagrindiniais gero viešojo kalbėjimo principais, pateikė asmeninių pavyzdžių. 8a-IVG klasių mokiniai ir juos lydėję į pamoką mokytojai įdėmiai išklausė patyrusio žurnalisto patarimus, ir, tikime, pritaikys juos savo gyvenime.

Su A. Peredniu atsisveikinome sutarę, kad kitą kartą susitiksime jo darbo vietoje, kur žurnalistas pakvietė apsilankyti visus, susidomėjusius jo darbu.

Ugdymo karjerai specialistė, lietuvių kalbos mokytoja Oksana Aleknavičius

Karjeros planavimo susitikimai

2019 m. nacionalinės Karjeros savaitės metu Rukainių gimnazijoje vyko karjeros planavimo paskaita IG-IVG klasių mokiniams. Paskaitą skaitė ir su mokiniais bendravo karjeros konsultantas ir psichologas Kristijonas Žičkus.

Susitikimas su advokato padėjėja

2017 m. gegužės 12 d. gimnazijoje svečiavosi advokato padėjėja, Kazimiero Simonavičiaus universiteto atstovė Rūta Globytė. Viešnia papasakojo bendruomenei, ką reikėtų žinoti norint įsidarbinti. Dar ji pristatė rekomendacijas dėl darbo santykių su darbdaviu. Visi klausėmės labai atidžiai, nes ši tema labai svarbi kiekvienam. Viešnia taip pat paliko savo kontaktus tiems, kas norėtų pasikonsultuoti ar užduoti klausimų asmeniškai.

Gimnazijoje jau antrus metus vyksta Andriaus Tapino inicijuotas ir „Laisvės TV“ vykdomas projektas „Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti“. Jo metu mūsų ugdymo įstaigoje jau spėjo apsilankyti ne vienas garsus Lietuvos kultūros, visuomenės ir politikos veikėjas. 2019 m. kovo 20 d., jau trečiąkart per šiuos mokslo metus, ir vėl sulaukėme svečio – Vaido Baumilos – Lietuvos dainininko, išgarsėjusio 2005 metai, kai dalyvavo televizijos muzikiniame realybės šou „Dangus“. Svečias papasakojo, kaip atrado save, siekė tikslo, paskatino mokinius nesustoti domėtis pasauliu: keliauti, skaityti, žiūrėti filmus, mokytis kalbų.

Praktiniai mokymai Aktyvus jaunimas
Karjeros ugdymo susitikimas gimnazijoje

2019 m. gegužės 22 dieną I-IIIG klasių mokiniai dalyvavo praktiniuose mokymuose „Aktyvus jaunimas“. Šių mokymų tikslas – paskatinti jaunimą būti aktyviais, pilietiškais savo bendruomenės nariais suvokiančiais savo vertybes, atsakomybę už savo elgesį ir ateitį.

Mokymų metu mokiniai aktyviais praktiniais metodais:

• analizavo demokratines, savo ir mokyklos vertybes,

• mokėsi argumentuotai išsakyti savo nuomonę debatų metu,

• vertino ir analizavo socialines problemas, ieškojo sprendimo būdų,

• ėmėsi įvairių asmeninių iniciatyvų, kurios skatino pilietiškumą,

• kurė savo ateities viziją.

Tikimės, kad po šios dienos metu mokiniai geriau suvoks save, savo draugus ir aplinką, naujai įsivertins savo elgesio pasekmes.

Karjeros planavimo susitikimai

2020 m. lapkričio  9–20 dienomis organizuotas virtualus VU renginių ciklas „Studentas vienai dienai“. IG, IIG, IIIG. Mokiniai susipažino su studijų VU galimybėmis, plėtė sociokultūrinį akiratį, tobulino dalykines ir bendrąsias kompetencijas.

Lapkričio 19 d., 11-17 val., vyko VIRTUALI STUDIJŲ OLANDIJOJE PARODA, kurioje dalyvavo Universitetai iš Olandijos: Tilburg, Hague, HAN, Breda, Avans, Rotterdam Business Schools ir kt. Susitikime dalyvavo IIIG mokiniai, jų tėvai. Mokiniai ir jų tėvai susipažino su studijų užsienyje galimybėmis.

2020 m. gruodžio 21 d. Vilniaus r. Rukainių gimnazijos I-IVG klasių mokiniai dalyvavo Vilniaus r. Pedagoginės psichologinės tarnybos organizuojamame Jaunimo užimtinumo, įsidarbinimo ir verslumo politikos Vilniaus rajono projekte. Mokiniams organizuotas nuotolinis susitikimas su AM konsultavimo direktoriumi Valdemaru Chorostinu – karjeros specialistu.

Susitikimo metu mokiniai galėjo iš arčiau pažvelgti į karjerą ir jos kūrimo galimybes. Karjeros specialistas mokiniams pasakojo, kas yra karjera, kokios yra populiariausios profesijos, kaip yra skaičiuojami pinigai. Specialistas pristatė pagrindinius 4 žingsnius, kaip susikurti karjeros  veiksmų planą, padėsiantį žengti sėkmingo gyvenimo link.

Mokiniai atliko ir praktinę užduotį, kuri padėjo labiau pažinti save, savo silpnąsias ir stipriąsias puses, pagalvoti apie savo svajonių profesiją, kaip pasirinkti karjeros kryptį, kokios svarbios savybės tam reikalingos.

Susitikimo pabaigoje specialistas pasidalino naudingais patarimais, nuo ko galima būtų pradėti jau dabar, mokyklos suole: svarbu yra mokytis dėl savęs, daryti daugiau negu būtina, tikėti ir pasitikėti savimi.

Visi mokiniai paskaitoje buvo aktyvūs ir pasidalino gerais atsiliepimais. Susitikimo dalyviai gavo pažymėjimus ir specialisto elektroninę knygą, kaip lengviau išmokti kalbas.

 

Socialinė pedagogė metodininkė Jovita Bliznikė

Iniciatyva "Multimedijų žurnalistikos ypatumai, etika ir tendencijos"

LR Švietimo ir mokslo ministerija ir UPC, bendradarbiaudami su VšĮ „Dokumedija“, 2017 m. rugsėjo mėnesį kvietė dalyvauti iniciatyvoje „Multimedijų žurnalistikos ypatumai, etika ir tendencijos“, kurios metu žurnalistai skaitys paskaitas Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklose.  Įvertinus 122 paraiškas buvo atrinkta 12 Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų (tarp jų pateko ir mūsų gimnazija), kurių bendruomenėms po vieną paskaitą (trukmė 3 akad. val.) skaitys žurnalistinį darbą dirbantys asmenys iš šiuolaikinių medijų agentūros „Nanook“. „Nanook“ yra VšĮ „Dokumedija“ pasakojimų platforma, įkurta 2014 m. šiuolaikinės žurnalistikos atstovų Bertos Tilmantaitės ir Artūro Morozovo. 2017 m. lapkričio 6 d. gimnazijoje vykusiame seminare „Nanook“ multimedijos agentūros žurnalistai Karolis Pilypas Liutkevičius ir Mindaugas Drigotas kalbėjo apie šiuolaikinį žurnalisto darbą. Kaip kurti įdomų pasakojimą socialinių tinklų ir internetinės žurnalistikos pasaulyje? Kada žinias žiūrėsime užsidėję virtualios realybės akinius? Ko žurnalistai dabar mokosi iš kompiuterinių žaidimų ir kaip būtų žurnalistu, žvelgiančiu į ateitį? Svečiai pasakojo apie šiuolaikinę žurnalistiką, kaip pateikti įdomų ir inovatyvų pasakojimą interneto amžiuje. Kalbėjo, kokias naujas technologijas galima pritaikyti žurnalistikoje, kuo svarbi virtuali realybė, kaip kompiuteriniai žaidimai gali padėti pasakoti istorijas, ir kaip išlaikyti auditorijos dėmesį. Supažindino su tokio darbo pavyzdžiais, sunkumais, kylančiomis moralinėmis dilemomis ir kaip tokį patrauklų kūrinį sukurti patiems. Padėjo suprasti šiuolaikinės žurnalistikos tendencijas ir standartus, suvokti, kad ne visa žurnalistika yra tik begalinis trumpų ir paviršutiniškų naujienų srautas. Su svečiais bendravo IIG, IIIG ir IVG klasių mokiniai, atidžiai klausę žurnalistų pasakojimų ir asmeninių patirčių. Gautos žinios buvo naudingos ne tik mokiniams, bet ir susitikime dalyvavusiems mokytojams, nes svečiai palietė ypač aktualias žiniasklaidos ir visuomenės problemas.
Karolis Pilypas Liutkevičius ir Mindaugas Drigotas dirba multimedijų agentūroje „Nanook“, šiuo metu užsiimančia plačiu audiovizualinės žurnalistikos veiklos spektru. „Nanook“ projektai yra gavę tarptautinį pripažinimą, įvertinti pačiu pirmuoju Lietuvos spaudos žurnalistų multimedijų prizu ir publikuoti ir didžiausiuose Lietuvos tinklalapiuose, ir užsienio spaudoje. Kviečiame susipažinti su „Nanook“ darbais www.nanook.lt

Gimnazijos IG ir IIIG klasių mokiniai dalyvauja projekte „Dideli maži ekranai. Medijų raštingumas Lietuvos mokyklose“

„Dideli maži ekranai. Medijų raštingumas Lietuvos mokyklose“ - ketvirtus metus (2019-2020 m. m.) vykstantis Britų tarybos ir Meno avilio projektas, finansuojamas Britų tarybos, dalinai - Lietuvos kultūros tarybos lėšomis. Jis yra Britų tarybos kultūrinių ryšių programos, vykdomos visose trijose Baltijos šalyse, dalis.

Projektu siekiama ugdyti Lietuvos mokytojų ir vyresniųjų klasių mokinių medijų raštingumą. Ypatingas dėmesys kreipiamas į audiovizualines medijas ir mokiniams patrauklius medijų produktus (filmus, reklamas, TV serialus, laidas, kompiuterinius žaidimus, socialinius tinklus, multimedijų žurnalistiką).

Projekto tikslai:

Projekte dalyvaujantiems mokytojams ir mokiniams suteikti žinių apie medijas ir ugdyti jų medijų raštingumo gebėjimus;

Ugdyti projekto dalyvių kritinį mąstymą, komunikacinius gebėjimus, bendradarbiavimą ir kūrybiškumą;

Priartinti mokymosi procesą prie kasdienės mokinių aplinkos bei pomėgių ir, atvirkščiai, - išnaudoti mokinių susidomėjimą vizualiąja kultūra, sužadinant jų motyvaciją mokytis.

Projekto veiklos:

Medijų edukacijos ekspertų iš Lietuvos ir Didžiosios Britanijos mokymai-kūrybiniai seminarai mokytojams;

Metodinių priemonių mokytojams rengimas;

Medijų raštingumo pamokos mokiniams;

Medijų industrijos atstovų kūrybinės dirbtuvės mokiniams;

Paskaitos-susitikimai su medijų industrijos ekspertais;

Medijų festivalio renginiai vietos bendruomenėms;

IV projekto etape dalyvaujančios mokyklos:

Klaipėdos Gabijos progimnazija;

Klaipėdos Verdenės progimnazija;

Klaipėdos Žaliakalnio gimnazija;

Klaipėdos Žemynos gimnazija;

Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazija;

Veliučionių socializacijos centras;

Vilniaus Aleksandro Puškino mokykla;

Vilniaus Ateities mokykla;

Vilniaus Joachimo Lelevelio inžinerijos gimnazija;

Vilniaus Sofijos Kovalevskajos gimnazija;

Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazija;

Vilniaus Santaros gimnazija;

Vilniaus r. Pagirių gimnazija;

Vilniaus r. Rukainių gimnazija;

Visagino Draugystės progimnazija;

Visagino Gerosios vilties progimnazija.

Mokinių susitikimas su policijos tyrėja

2022 m. balandžio 27 d. Rukainių gimnazijoje IG-IIIG kl. mokiniai dalyvavo susitikime su Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus rajono policijos komisariato 1-ojo veiklos skyriaus vyresniąja tyrėja Liudmila Čeponiene.

Gimnazistai buvo supažindinti su policininko profesija, keliamais reikalavimais ir karjeros galimybėmis, sužinojo, kokios asmeninės savybės būtinos norintiems įgyti šią profesiją.

Mokiniams taip pat buvo pristatyta administracinė ir baudžiamoji atsakomybė už įvarius nusižengimus, aptarti dažniausiai pasitaikantys pavyzdžiai – rūkymas viešoje vietoje, šiukšlinimas, alkoholio, narkotikų vartojimo pasekmės, chuliganizmas, patyčios ir pan.

Tyrėja pristatė mokiniams ir galimybę tapti policijos rėmėjais. Dalyvavimas šioje veikloje suteikia papildomų balų norint stoti į Lietuvos policijos mokyklą.

Susitikimo metu mokiniams buvo pabrėžiama, kad nepriekaištingas elgesys mokymo įstaigoje ir viešoje vietoje labai svarbus ne tik siekiant išvengti atsakomybės už netinkamą elgesį, bet ir planuojant savo karjerą sieti su darbu policijoje.

Susitikimas su pareigūne leido mokiniams suprasti, kad reikia elgtis atsakingai, laikytis viešosios tvarkos taisyklių siekiant būti doru piliečiu ir išsaugant nepriekaištingą reputaciją planuojant savo ateitį. Socialinė pedagogė metodininkė Jovita Bliznikė

Gimnazistų susitikimas su
Vilniaus r. pedagoginės psichologinės tarnybos specialistėmis

Rukainių gimnazijoje 2022 m. birželio 6 d. IIG–IIIG kl. mokiniams buvo organizuotas susitikimas su Vilniaus r. pedagoginės psichologinės tarnybos specialistėmis (socialine pedagoge Agnieška Novoslavska, psichologe Agnesa Ogar). Specialistės vedė dviejų dalių socialinių emocinių kompetencijų ugdymo užsiėmimą „Kelias į triumfą“.

Pirmoje užsiėmimo dalyje su mokiniais buvo kalbama apie jų emocijas: kaip šiandien jaučiasi, kokios yra jų nuotaikos. Mokinių klausta, ar jie sugeba kontroliuoti savo emocijas ir moka tinkamai į jas reaguoti. Po diskusijų buvo atlikta keletas praktinių užduočių, kaip perkelti savo dėmesį, mintis, pvz., supykus, patiriant liūdesį, pavydą, kaip išmokti nusiraminti, atsipalaiduoti.

Kitoje užsiėmimo dalyje buvo kalbama apie gyvenimo vertybes, tikslus. Mokiniai atliko praktinę užduotį, kurios metu galėjo geriau pažinti save. Brėždami vertybių skalę, bandė nustatyti vertybių prioritetus. Užsiėmimo metu mokiniai specialistų aktyviai klausinėjo, dalijosi savo įspūdžiais ir mintimis. Susitikimo pabaigoje gavo praktinių patarimų, kaip siekti savo tikslų, kaip elgtis susiduriant su patirtomis nesėkmėmis. Po užsiėmimo mokiniai pasidalino atsiliepimais: pildydami refleksijos anketas parašė, kad sužinojo daug naudingos informacijos, gavo gyvenimiškų praktinių patarimų (kaip tinkamai reaguoti į savo emocijas, mokėti jas valdyti, siekti savo tikslų, kaip elgtis susiduriant su patirtomis nesėkmėmis, kokios yra svarbiausios vertybės). Kai kuriems užsiėmimas netgi padėjo apsispręsti dėl tolimesnių ateities planų. Tikimasi, kad tokio pobūdžio užsiėmimai bus organizuojami dažniau. Socialinė pedagogė metodininkė Jovita Bliznikė

Nuotolinė pamoka „Pasimatuok socialinio darbuotojo profesiją“
IG-IVG mokiniams

Artėjant Lietuvos socialinių darbuotojų dienai, kuri mūsų šalyje minima rugsėjo 27-ąją, Socialinė apsaugos ir darbo ministerija pakvietė gimnazijų vyresnių klasių moksleivius 2022 m. rugsėjo 23 d., 13 val., dalyvauti visuotinėje pamokoje „Pasimatuok socialinio darbuotojo profesiją“.

Pamokoje Michailas Arefjevas, Palaimintojo Jurgio Matulaičio socialinio centro darbuotojas programoje „Tranzitas“ ir „Mobilaus kiemo“ koordinatorius, ir Agnė Venclovaitė, Vilniaus atviro jaunimo centro „Mesׅ“ socialinė darbuotoja, Vilniaus jaunimo informacijos ir savanorystės centro darbuotoja, papasakojo apie socialinio darbo profesiją, socialinio darbo studijas, supažindino su socialinio darbuotojo kasdienybe teikiant pagalbą žmonėms, iššūkiais, su kuriais tenka susidurti.

Visuotinė pamoka buvo transliuojama Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Facebook paskyroje ir YouTube kanale. Kviečiame besidominčius peržiūrėti jos įrašą, nuoroda į YouTube kanalą – https://www.youtube.com/watch?v=_0r8Z5myLzM

Po pamokos klasės valandėlės metu IIG klasės mokiniai aptarė, ką naujo sužinojo, reflektavo savo įspūdžius, o IIIG klasės mokiniai parašė atsiliepimus apie sužinotus dalykus:

 

  • Paskaita labai patiko, susipažinau su socialinio darbuotojo darbu (Gabriela, IIIG)

  • Paskaita patiko, sužinojau daug informacijos apie socialinius darbuotojus (Katažyna, IIIG)

  • Po pamokos apie socialinio darbuotojo profesiją supratau, kad toks darbas ne man (Patrykas, IIIG)

  • Paskaita buvo įdomi, sužinojau daug informacijos apie socialinius darbuotojus (Aurelija, IIIG)

  • Paskaita buvo įdomi, supratau, kad socialinio darbuotojo profesija yra gana nepaprasta (Katrina, IIIG)

 

Ugdymo karjerai specialistė Oksana Aleknavičius

bottom of page